ZD Žalec bo v tednu od 11.01. do 15.01.2020 izvajal prostovoljno brezplačno hitro antigensko testiranje na okužbo z novim koronavirusom, po sledečem razporedu:

• 11.01.2021 med 15. in 19. uro (ZD Žalec, levi kontejner)
  • 12.01.2021 med 15. in 19. uro (ZD Žalec, levi kontejner)
  • 13.01.2021 med 15. in 19. uro (ZD Žalec, levi kontejner)
  • 14.01.2021 med 15. in 19. uro (ZP Vransko, zadaj pri vhodu NMP).

Testiranje ni omejeno na prebivališče občana, kar pomeni, da se brezplačnega testiranja lahko udeležijo vsi prebivalci Slovenije z veljavno kartico zdravstvenega zavarovanja.

Občani morajo s sabo prinesti osebni dokument in kartico zdravstvenega zavarovanja. Vse, ki se bodo odločili za hitro testiranje, prosimo, naj v primeru gneče med čakanjem ohranjajo medsebojno razdaljo in nosijo masko.

Pomembno: Testiranje je namenjeno iskanju morebitnih okuženih med na videz zdravo populacijo.

Za tiste, ki imajo kakršne koli, tudi blage znake bolezni, nas na testiranje s hitrimi testi ne hodijo, ampak se samoizolirajo ter kontaktirajo svojega izbranega osebnega zdravnika. Le ta jih bo napotil na testiranje z metodo PCR.

Hvala za razumevanje!

obveščamo vas, da bo ambulanta CENTRIH – ČETINA LJUBE dr. med. spec.. spl. med. v mesecu januarju delala dodatno uro delovnega časa, in sicer v torek 12.01.2021 od 11 ure dalje.

Hvala za razumevanje!

Ambulanta Oblak Mateje dr.med., spec.druž.med. bo v sredo 06.01.2021 delala popoldan in v četrtek 07.01.2021 dopoldan.

Hvala za razumevanje!

ZD Žalec bo izvajal prostovoljno brezplačno hitro antigensko testiranje na okužbo z novim koronavirusom, po sledečem razporedu:

05.01.2021 med 13. in 19. uro (ZD Žalec, levi kontejner)

06.01.2021 med 15. in 19. uro (ZD Žalec, levi kontejner)

07.01.2021 med 14. in 19. uro (ZP Vransko , zadaj pri vhodu NMP)

08.01.2021 med 14. in 19. uro (ZP Vransko, zadaj pri vhodu NMP).

Občani morajo s sabo prinesti osebni dokument in kartico zdravstvenega zavarovanja. Vse, ki se bodo odločili za hitro testiranje, prosimo, naj v primeru gneče med čakanjem ohranjajo medsebojno razdaljo in nosijo masko.

Pomembno: Testiranje je namenjeno iskanju morebitnih okuženih med na videz zdravo populacijo.

Spoštovani!

Sporočamo vam, da bo ambulanta dr. Tamare RAVNIČAN od 04.01.2020 do 08.01.2021 ZAPRTA
Nadomeščanje poteka v ambulantah:

• priimki A-G v amb Podbregar Marš Andreja dr.med., spec.druž.med.  (tel.:03/713-4321,spl.amb1@zd-zalec.si)
  • priimki H-O v amb Jeras Petra dr.med., spec.druž.med. (tel.:03/713-4305,spl.amb4@zd-zalec.si)
  • priimki P-Ž Kobal Alenka dr.med., spec.druž.med. (tel.:03/713-4323,spl.amb2@zd-zalec.si)

Hvala za razumevanje.

obveščamo vas, da z dnem 05.01.2021 ukinjamo samoplačniško testiranje, zaradi izvajanja prostovoljnega brezplačnega hitrega testiranja. Zatorej v prihodnje sledite prosim objavam o terminih in lokacijah prostovoljnega brezplačnega  hitrega testiranja.

Hvala za razumevanje!

s ponedeljkom 4. 1.2021 bomo v ZD Žalec začeli izvajati samoplačniške hitre antigenske teste, ki nam povedo ali oseba trenutno preboleva okužbo s Sars Cov-2. Testiranje bo potekalo brez predhodnega naročanja, od ponedeljka do petka dan med 7. in 10 uro dopoldne pred desnim modrim kontejnerjem na parkirišču pred ZD Žalec. Testiranje stane 15 EUR, rezultat dobijo pacienti po sms v cca. 15 minutah.

Spoštovani!

V JZ ZD Žalec bomo izvajali tudi samoplačniško testiranje za določitev protiteles, ki nam pove, ali je bila oseba v stiku z virusom Sars Cov-2. Pozitiven test je pri osebah, ki so prebolele okužbo, z znaki ali brez znakov bolezni. Odvzem poteka v našem laboratoriju, analiza v Nacionalnem laboratoriju, rezultat pa dobijo uporabniki po pošti v nekaj dneh. Test stane 35 EUR.

Spoštovani!

Z 11. januarjem pa bo v sklopu ZD Žalec na ZP Vransko začela delovati nova ambulanta za odraslo zobozdravstvo. To bo prva zobozdravstvena ambulanta za odrasle v sklopu našega Zdravstvenega doma, vse ostale so koncesionarske. Namenjena je pacientov SSD, od Žalca do Vranskega, ki še nimajo izbranega osebnega zobozdravnika.